Які цукерки будуть їсти луганчани?
4-04-2014, 10:25Державна інспекція з питань захисту прав споживачів України забракувала продукцію семи російських підприємств. Відомство зайнялося ретельною перевіркою російського продуктового імпорту у зв’язку зі зверненням голови депутатської фракції Всеукраїнське об'єднання "Свобода", народного депутата Олега Тягнибока.
"Скерував запит в.о. Голові Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів В.А. Вільчинському щодо необхідності вжиття дієвих заходів задля убезпечення вітчизняних споживачів від неякісних російських товарів, реалізація яких здійснюється в нашій державі"
В своєму запиті п.Тягнибок заявив, що майже всі російські товари не відповідають вимогам українського законодавства, а при їх продажу спостерігається "масове порушення прав споживачів".
Зокрема, відомство має претензії до російсьих виробників цукерок ВАТ "Красный Октябрь", ВАТ "Кондитерський концерн Бабаєвський", ВАТ "Рот фронт", ЗАТ "Фабрика "Русский шоколад", виробника плавлених сирів ТОВ "Лакталіс Істра".
"Однією з ймовірних суб'єктивних причин, що призводять до порушень прав споживачів російськими виробниками та торговельними підприємствами, є повна зневага до української держави, ігнорування вимог українського законодавства та впевненість, що матеріальна вигода буде мати вирішальний вплив на ухвалення рішень на вітчизняному споживчому ринку".
Патріотично і гонорово. Повна зневага, ігнорування, вирішальний вплив. Повний набір патріотичних гасел на тлі президентських перегонів. Рука не здригнеться..
Але,якщо Росія відповість на "тягнибоківської санкції", симетрично, втрати України будуть більш значними, ніж втрати Росії і п.Тягнибок, чи його куратори, не можуть цього не знати.
За підсумками 2013 Росія експортувала на Україну шоколаду на $ 114 млн, сиру - на $ 18,3 млн. Цифри українського експорту за відповідними категоріями товарів вражають сильніше: шоколад - $ 316 700 000. Кондитерських виробів інших видів Росія експортувала на Україну на $ 39 млн (14 тис. тонн) торік, ввезла з України цукристої продукції на $ 58 млн (26 тис. тонн). Сир - $ 315,2 млн.
Під димовою завісою таких саме патріотичних гасел про захист вітчизняного товаровиробника львівський п’ятий хлібокомбінат був відданий російським бізнесменам. Івано-Франківське родовище кам’яної солі: перший раз ВО «Свобода» голосує на мінус, але за два тижні чомусь міняється діаметрально сама риторика – і віддається російському інвестору. Дивує, але чому блокується місцевими радами, де має більшість ВО «Свобода», питання розробки родовищ сланцевого газу. Чи не є це на користь російського «Газпрому»?
п.Олеже, на чий млин ллєте воду?