7 музеїв Донбасу отримали гранти по 100 000 гривень
14-12-2018, 11:09Оголосили результати та переможців конкурсу міні-проектів для музеїв Донецької та Луганської областей у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт» за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Про це повідомила Директорка Меморіального музею "Територія Терору" та Координаторка проектів і комунікацій Українського кризового медіа-центру Ольга Гончар.
Усього в конкурсі взяли участь 13 музеїв з Донецької та 6 музеїв з Луганської області. З них відібрані 6 переможців, кожному з яких буде надано фінансування у розмірі до 100 тисяч гривень на кожний проект.
«В цілому конкурс викликає позитивні емоції, тому що завдяки трьом рокам спільної роботи ми маємо потужний результат. Музеї готові, музеї мають проекти, музеї мають експертне середовище, яке може допомогти їм в цьому», – відзначив Леонід Марущак, керівник мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру та проекту «Музей відкрито на ремонт», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Музеї-переможці з Луганської області
Новоайдарський районний краєзнавчий музей (Новоайдар, Луганська область) з проектом «Колекція костюмів Новоайдарського району для нащадків».
Новоайдарський музей свого часу вже зробив колосальне дослідження, яке змогло прослідкувати процес заселення району жителями інших областей України та навіть інших країн. Це дослідження представлене у музеї колекцією костюмів етнічних груп. Колекція музею є найбільшою в регіоні і найціннішим дослідницьким матеріалом, яке здатне консолідувати локальне населення довкола теми представлення індивідуальних історій через призму костюмів.
Грант отримано задля створення умов для проведення виставок костюмів, які б розповідали про те чи інше село району, про власників цих костюмів і, найголовніше, про майстрів, які ці костюми виготовляли, а також про нащадків власників та майстрів цього вбрання та аксесуарів. Планується проведення додаткового дослідження того, які традиції костюму присутні в районі до нині. Також це проведення широкої інформаційної роботи зі збору інформації та додаткового експозиційного матеріалу. Розробка мапи заселення краю та походження костюмів. Проведення майстер-класів та освітніх заходів безпосередньо в процесі дослідницької діяльності.
Відвидати мезей можна за адресою: Луганська область, Новоайдарський район, смт.Новоайдар, вул.Незалежності,буд.7;
Посилання на сторінку у фейсбуці: facebook.com/Новоайдарский-краеведческий-музей-553938804954091/
Біловодський районний краєзнавчий музей (Біловодськ, Луганська область) з проектом «Біловодськ – столиця кінних заводів України»
Біловодський район Луганської області (до якого належить музей) унікальний тим, що в ньому збереглися кінні заводи, які почали будувати ще в середині 18 ст. Історія про 4 основні заводи району - це історія людей, які на них працювали, та коней, які відправлялися по всьому світу як дуже цінні. На жаль, ця тема погано відображена у експозиції, тому музей вирішив не лише створити нову експозицію, а і провести ціле дослідження серед місцевого населення – зібрати інформацію про їх участь у історії розвитку такого промислу як конярство.
Музей планує використати грант задля дослідження теми, розробити туристичний маршрут, виготовити інформаційні матеріали та створити нову експозицію в музеї, присвячену темі кінних заводів, яка налічує майже два з половиною сторіччя.
Розташований музей за адресою Луганська область, смт Біловодськ, вул. Центральна, буд 154,
Посилання на сторінку у фейсбуці: facebook.com/pg/belmuseum
В Донецькій області переможцями обрано: Маріупольський краєзнавчий музей, Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка і М.О. Корфа, Великоанадольський музей лісу, Покровський історичний музей та Дружківський історико-художній музей