Старовинні весільні сукні
20-06-2017, 23:40Кілька століть тому весілля за значимістю прирівнювалася до народження дитини, тому до нього готувалися ґрунтовно, кілька місяців. А плаття нареченої було окремою темою для розмови, тому що саме по ньому судили про статус сім'ї нареченої в суспільстві, тим більше що в Середні віки весілля грали з політичних мотивів, а не по любові. І чим багатші були сім'ї наречених, тим розкішніше виглядали їхні весільні сукні. Для їх створення використовували розкішний шовк, прекрасний сатин, вельвет, а прикрашали золотими нитками, дорогим хутром, коштовними металами. Траплялося, що іноді з-під прикрас не видно було і самої сукні.
Що одягали наречені в 18 столітті?
Через деякий час до шлюбу почали ставитися простіше, тому і наряди ставали не такі мудрі. Наречені середнього достатку виходили заміж в лляних туалетах, оздоблених хутром зайця або лисиці. І не завжди плаття було суто весільним, а його дівчата надягали і на інші свята.
Що стосується кольору, то переважно це був блакитний або рожевий, тому що білий був непрактичний, а з пранням в той час було важко. Червоний асоціювався в той час з розпустою. Зелений вважався кольором ельфів і інших лісових мешканців, чорний - траурним, а коричневий - відтінком одягу бідняків.
Весільні образ нареченої 19 століття
Початок 19 століття був знаменний у весільній моді тим, що наряди стали прикрашати стрічками, щоб гості могли забрати з собою частинку свята. Також сукні декорували квітами, що обходилося значно дешевше, ніж коштовності. Саме в цей час стали шити весільні сукні, що віддалено нагадують сучасний варіант. Тканини закуповували в Індії, широко використовувалися мережива. В якості аксесуарів наречені одягали вуалі і рукавички. Також можна було бачити на молодих дівчатах розкішні болеро, накидки з дорогого хутра.
Весільна мода 20 століття
До 20 століття пишні спідниці і корсети вже стали відходити на другий план, поступаючись місцем більш простим силуетах. Наприклад, в 60-х роках вітався мінімалізм, тому весільні наряди виглядали строго і лаконічно.
І тільки в 80-х роках в весільну моду повернувся шик і блиск, а відповідно сукні для наречених були зшиті їх дорогих тканин, мережива, багато декорувалися вишивкою, бісером, оригінальною драпіровкою. Традиційну фату поступово почали змінювати капелюшки, віночки, обідки або квіти. Наречена знову стала прекрасна і розкішна, як в старі добрі часи.