Як готувати уроки: школярам на замітку
5-12-2017, 16:20Зізнайтеся чесно, скільки часу ви витрачаєте на підготування домашніх завдань? Годину, дві, або сидите до глибокої ночі? Або швиденько переписуєте відповіді на задачі та зразки творів із відповідних збірок? Як би там не було, вам стануть у нагоді наші поради. Так, є декілька правил стосовно ефективного використання часу.
1. «Перезавантаження» після школи
Не сідайте за домашку одразу після повернення додому. Усі ми, звісно, розуміємо, що «раніше сядеш – раніше вийдеш». Але невідомо ще, скільки часу займе у вас виконання домашнього завдання. Тож наберіться сил заздалегідь: пообідайте, перепочиньте годину або дві.
2. Посібники: користуйтеся обережно
Мова йде про різноманітні розв’язники та літературні твори у короткому викладі. Якщо ви наважуєтеся на такі допоміжні методички, подбайте про те, щоб вони були високої якості. Зрештою, їх також складали живі люди. Тому не виключено, що у них можуть закрастися неправильні відповіді або кострубаті фрази. Перечитайте кілька сторінок на вибір. Подивіться на видання – воно має бути спеціалізованим. Найкращим виходом буде шукати їх на школярських порталах, наприклад, на сайті https://shkolyar.info.
3. Чергуйте уроки та перерви
Можна обрати той самий принцип, що й у школі: 40-45 хвилин плідної роботи, а потім – десятихвилинна перерва. Для молодшокласників перепочинок варто робити вже через півгодини розумової праці. Ці параметри виведено психологами та педагогами. Якщо намагатиметеся робити уроки далі через силу – зробите тільки гірше. Ви повсякчас відволікатиметеся, захочете увімкнути радіо, перевірити соцмережі, з’їсти шматочок печива… Краще вже зробіть це «легально», у рамках перерви.
4. Від простого до складного
Раніше вчителі радили нам робити уроки за протилежним принципом. Мовляв, те, що вам дається легко, ви й так зробите за лічені хвилини. А так ви просто згаєте час, який можна було б витратити на підготовку більш складних завдань. Сучасні психологи копнули глибше та з’ясували, що справа не лише у дедлайнах, але й у настрої. Погодьтеся, не хочеться почуватися лузером через якусь задачу з математики. Тож мотивуйте себе на подальшу роботу: виконуйте спочатку те, що вам до душі.
5. Місце для роботи
Мало сенсу робити уроки у вітальні під телевізор, що волає на повну катушку. Якщо ви не маєте власної кімнати, подбайте хоча би про куток із письмовим столом та стільцем. Бажано – біля вікна, щоби вдень вам було забезпечено природне освітлення. Звісно, більше тут залежить не стільки від вас, скільки від батьків. Попросіть у них обладнати робоче місце – скоріше за все, вони оцінять ваш потяг до знань.