Як доглядати за тканинними ролетами?
19-03-2018, 18:12Догляд за вертикальними тканинними ролетами набагато складніший, ніж за жалюзі будь-якого іншого типу. Але однозначно вони потребують догляду в процесі експлуатації, тож чистки не можна уникнути. Такі конструкції просто необхідно чистити мінімум раз на рік. У Вас є два шляхи: займатися чищенням ролетів самостійно або здати їх до спеціалізованої хімчистки.
Чи можна покласти їх до пральної машини?
Робити це не рекомендується, адже після такого прання тканина буде зменшуватися. Також існує висока ймовірність того, що кольори можуть змінитися, а матеріал після процедури стане пошкодженим. Можливість прання бажано уточнити перед тим як купити тканинні ролети.
Дуже часто буває простіше замінити ламелі, ніж займатися їхнім чищенням. Справа в різноманітті просочень для різних видів тканин: речовина, якою просякнутий матеріал цих жалюзі, може вступити в реакцію з пральним порошком і іншими миючими засобами. Це може привести до остаточного псування ролетів.
Їх можна чистити на власний ризик, але при цьому обов’язково зауважте, що вони можуть зменшуватися десь на 3% протягом процесу. Якщо Вам потрібно зняти тканину, щоб віднести її до хімчистки, то неодмінно повідомте працівників, що їм потрібно буде провести дуже чутливу обробку.
Найкращий спосіб зберегти ролети чистими – це видалити пил за допомогою вакуумних пристроїв, залишаючи конструкцію на місці. Відтак тканинні жалюзі можна щотижня чистити за допомогою пилососа.
Чи можуть вигоріти тканинні ролети?
З часом це дійсно відбувається, особливо коли вони піддаються впливу прямих сонячних променів. Якщо матеріал не є кольоровим, то він втратить щільність швидше, ніж інші моделі. Найбільш ефективним способом захистити Вашу тканину є використання спеціальної конструкції, яка затемнятиме ролети та дозволить запобігти прямим сонячним променям, що досягають лицьової сторони тканини.
Яким чином можна самостійно почистити жалюзі?
Якщо Ви зважилися на самостійну чистку тканинних ролетів, то слід спочатку зняти ланцюжок і важки. Далі потрібно вийняти тканинні ламелі з бігунків і згорнути їх у рулони. Якщо матеріал ламелів дуже тонкий, що часто буває в ролетах день ніч, то рулони можна обернути тонкою тканиною або марлею.
Далі опускаємо їх до мильного розчину. В жодному разі не тріть ламелі, бо можна легко пошкодити тканину. Просто покладіть їх до розчину та залиште приблизно на півгодини. Після цього просто промийте тканину чистою водою та вологою повісьте на місце. Ролети досохнуть під вагою важків і власною вагою, завдяки чому вони не деформуються від вологи.
Проте якщо тканина дуже низької якості, то це все одно може статися. Уникнути такого можна тільки ретельно вибираючи модель і не купуючи найдешевші варіанти. Якщо Ваші тканинні ролети сильно забруднені, то краще звернутися до спеціалізованих клінінгових компаній.
Існують жалюзі, чистка яких досить специфічна. Наприклад, варіанти зі склотканини сприймають тільки суху чистку, а дуже затемнені моделі можна чистити тільки за допомогою особливих миючих засобів.
За тканинними ролетами доволі просто доглядати. Головне – робити це регулярно, і тоді вони довго тішитимуть Вас своїм гарним видом.
Джерело https://sunguard.com.ua/.