Як самостійно почистити диван?
3-04-2018, 10:54Коли востаннє Ви мили свої вікна? А як щодо чистки килима? Як би ми не хотіли, щоб було інакше, але й меблі теж із часом забруднюються. Маленькі крихти можуть потрапляти у щілини дивану, іноді розливаються напої. Буває, що й домашні тварини розносять бруд по всій поверхні меблів. Професійна хімчистка диванів допоможе Вам впоратися з різними плямами, але з деякими можна впоратись самостійно, якщо дотримуватись наступних порад.
Як можна почистити диван?
Пройдіться пилососом по великих ділянках. Перш ніж перейти до глибокого очищення, бажано видалити будь-яке поверхневе сміття чи частинки ворсу з поверхні дивана. Для очищення можна використовувати як, пилосос, так і спеціальний вакуумний пристрій.
Візьміть довгий шланг, щоб потрапити навіть у щілини. Пропилососьте всі поверхні подушок. Якщо є якісь плями, то використовуйте щітку з жорсткими ворсинками, щоб знищити їх і видалити бруд. Робіть це енергійно, але не настільки сильно, щоб можна було пошкодити тканину.
Зніміть оббивку з меблів. Звичайний пилосос не зможе видалити волосся з дивану чи шерсть тварин. Використовуйте спеціальний ролик для вовни, щоб видалити те, що не вдасться завдяки пилососу. Спробуйте горизонтально, а потім вертикально проводити пристроєм по всій поверхні дивана, щоб не пропустити волосся.
Протріть будь-які відкриті тверді поверхні. Багато диванів мають дерев’яні та інші вставки, тому варто також звернути на них увагу. Знайдіть засіб, що не пошкодить матеріал, котрий потрібно очистити. Універсального очищувачу поверхні буде достатньо, якщо у Вас немає під рукою спеціального миючого засобу.
Якщо розпилювальна зона широка, то нанесіть очищувач у паперовий рушник і просто протріть ним поверхню. Це не дозволить небажаним хімікатам потрапити на тканину.
Як визначити тип тканини Вашого дивана?
Для цього потрібно знайти ярличок або буклет, де буде інформація про те, з чого виготовлений диван. Ці мітки зазвичай мають інструкції щодо того, які засоби для чищення Ви повинні використовувати на тканині.
-
"W" означає, що можна використовувати миючий засіб на водній основі з паровим вакуумом.
-
"WS" – Ви можете застосовувати або пральний порошок на водній основі разом із паровим вакуумом, або хімічний миючий засіб.
-
"S" означає використання лише хімічного засобу.
-
"O" – матеріал є органічним, і його слід мити холодною водою.
-
"X" означає, що для очищення підійде або вакуум і щітка, або слід використовувати професійний сервіс.
Як почистити диван за допомогою спеціальних засобів?
-
Придбайте сухий хімічний розчинник. Назва трохи вводить в оману, тому що хімічна чистка насправді не є сухою. Потрібна Вам речовина – це рідина, але вона не матиме у своєму складі води.
-
Провітріть кімнату. Хімічні розчини мають дуже сильний запах, тому повідчиняйте будь-які двері та вікна у приміщенні, щоб запах швидко зникав, а натомість кімната сповнювалася чистим повітрям. Також можна увімкнути кондиціонер або вентилятор, що вказує на вікно.
-
Використовуйте засіб, виливаючи його на чисту ганчірку. Замість того, щоб застосувати рішення безпосередньо до дивана, Ви можете зробити це до конкретних забруднених ділянок. Ці засоби, як правило, мають сильну дію, тому краще дотримуйтесь інструкцій на упаковці для конкретного продукту, який Ви придбаєте.
-
Оцінюйте результат. Протріть ганчіркою маленьку ділянку дивана. Зачекайте 10 хвилин і перевірте, чи не змінився колір меблів. Трохи надавіть паперовим рушником на вологій ділянці, щоб побачити, чи проступив який-небудь барвник. Якщо цього не сталося, то сміливо переходьте до наступного кроку.
-
Натисніть ганчіркою на забарвленій частині дивана. Вам не потрібно втирати засіб у плями – просто торкайтеся та притискайте ганчірку. Це може зайняти багато часу, але краще так, ніж застосовувати занадто багато хімічного засобу для чищення, адже це може пошкодити тканину. Зробіть паузу та дайте розчиннику час висохнути для важких плям, які потребують великої кількості обробки. Потрібно повторно налити хімічний засіб на ганчірку, але головне робити це в міру.
-
Висушіть місця, які Ви чистили. Якщо Ви дозволите хімічним речовинам перебувати на плямах занадто довго, вони можуть змінити колір тканини. Щоб зняти миючий засіб із тканини, трохи змочіть нову чисту ганчірку водою. Вона повинна бути вологою, але не наскрізь мокрою. Протріть нею поверх плям, щоб прибрати всі залишки чистки.
Після того як Ви все завершите, дайте дивану висохнути. Прибирання може не вартувати Вам жодних зусиль, коли найоптимальнішим варіантом вважається чистка диванів Львів ціна на яку є доволі доступною. Але якщо Ви бажаєте зайнятися очищенням самостійно, то запасіться терпінням і спеціальними засобами.
Джерело http://333lv.com.ua