Сім правил успіху для бізнесменів-початківців від Максима Шкіля
4-05-2018, 18:24Якими якостями слід володіти, щоб стати успішним? Які навички необхідні? Відповіді на ці питання дає молодий, але дуже успішний український бізнесмен Максим Шкіль, засновник підприємств, які сьогодні є лідерами у своїх галузях в Україні.
Працьовитість, знання, наполегливість, командна робота, вміння дивитися на три кроки вперед... Ці та багато інших якості просто необхідні для того, щоб побудувати свій успішний бізнес.
1. Наполегливість Максим Шкіль згадує часи, коли він займався продажами мінеральної води у батька на заводі. Це була його перша робота. Тоді він будував відносини з дистриб'юторами, серед яких були такі, з якими доводилося зустрічатися десятки разів, вони не хотіли співпрацювати не те, що місяцями, а роками. Але в результаті все ж ставали клієнтами заводу Шкіля. Все тому, що Максим вірив у справу, яку робив. Він дзвонив, ініціював зустрічі і переговори. І в результаті завжди домагався свого.Бізнесмен глибоко переконаний: якщо йти до мети, йти щодня, людина може досягти дуже багато чого.
2. Уміння ризикувати і продумувати. Бути вірним справі. Буває, коли ви починаєте щось робити, дуже багато навколо говорять про те, що цього робити не можна, це «ризиковано, не потрібно, не вийде». Подібне Максим Шкіль радить ніколи не слухати: потрібно йти вперед і не зупинятися. Потрібно бути впевненим в тому, що робиш, але перш, все обдумати, розуміти кінцеву мету і чітко бачити шлях, по якому йдеш до мети. Мінімум спонтанних рішень (із серії «хочу, але не розумію, як цього досягти»). Тільки прагматизм і чіткість дій. Максим Шкіль переконаний, якщо людина дуже хоче і прагне до чогось, він 100% цього досягне. Якщо людина опускає руки, то, звичайно, вона не може бути успішною.
3. Команда, вірний підбір кадрів. Запорука успіху - це колектив, команда. Чим компанія більше, тим менше процесів можна контролювати особисто. Ви не зателефонуєте всім клієнтам і не розповісте, що компанія працює саме так. За вас це промовляють підлеглі, але вони повинні говорити так, як вважаєте ви, або навіть краще. Дуже важливий підбір правильних кадрів, які мислять однаково. Обов'язково повинен бути компетентний і мудрий керівник. Дуже важливо створити таку атмосферу, щоб у людей була мотивація, бажання працювати. Максимові Шкілю особливо приємно, коли він довгий час не був на підприємстві, а коли приїхав, то побачив, що співробітники налаштовані на роботу, у них горять очі, відсутні внутрішні конфлікти, помітна конструктивна і здорова атмосфера. Значить, все працює. Якщо ця атмосфера на підприємстві присутня, люди творять і дають такі результати, яким іноді уражається навіть такий досвідчений бізнесмен, як Максим Шкіль.
4. Вимогливість. Для кожної посади різні вимоги. Все залежить від завдань. В цілому, сам Максим Шкіль каже, що не терпить ледарів і не сприймає в колективі інтриг. Підприємець цінує, коли людина доводить почате до кінця, вміє розставляти пріоритети, націлена на результат.З того моменту, як бізнесмен почав працювати на себе, у нього змінилося ставлення до людей: прийшло розуміння цінності людських зусиль і досвіду, усвідомлення того, яка праця стоїть за кожним успішним бізнесом.
5. Постійний рух вперед, самоосвіта, самовдосконалення. Через божевільний темп розвитку технологій, світ змінюється дуже швидко. Сто років тому не було таких стрімких змін. Потрібно прогресувати в самоосвіті, бізнесі, сімейних і дружніх відносинах. Коли підтримуєш і розвиваєш стосунки, тоді і життя цікаве. Якщо ми зупиняємося і говоримо: у нас це є, і нам достатньо, то автоматично відкатуємося назад. Тому треба думати про те, що буде завтра, що буде через п'ять років, ставити перед собою найамбітніші цілі, не боятися їх, йти до них і досягати.
6. Репутація - понад усе. Максим Шкіль, попри те, що йому доводилося часто йти на ризики в бізнесі, впевнений, що єдине, чим він ніколи не ризикне - це репутація.На початковому етапі розвитку власного бізнесу у Максима Шкіля пріоритетом було заробити більше грошей, щоб мати можливість платити зарплати і зміцнювати бізнес. Зараз заради того, щоб зберегти репутацію і атмосферу в колективі, багато від чого він готовий відмовитися, навіть на шкоду заробітку.
7. Уміння цінувати близьких. Будь-який бізнес не вартий нічого, якщо людина самотня. У житті кожної успішної людини є люди, які вплинули на його успіх і зростання. І Максим Шкіль - не виняток. Бог завжди давав йому людей поруч, які значно старші за нього. Вони по життю йшли разом, підтримували. Напевно, в якихось питаннях і сам Максим був їм корисний. Підприємець каже, що у нього є дуже багато друзів, дуже багато знайомих, з якими були б давні, близькі і хороші стосунки. Це люди, з якими по життю доля так зводить, а потім обставини так складаються, що згодом з цими людьми можуть виникнути і робочі взаємини.Тому тільки симбіоз успіху в бізнесі, в стосунках дає успішні плоди.