Чому чорніють зуби у дітей
26-04-2020, 12:29Будь-яка хвороба викликає у людини не надто приємні почуття, особливо тоді, коли вона супроводжується больовими симптомами чи, більше того, впливає на зовнішній вигляд. При стоматологічних захворюваннях пацієнти у більшості випадків відчувають і нестерпну біль, і комплексують через незадовільний стан зубного ряду.
Особливо неестетично виглядають потемнілі зуби. Але якщо у дорослих не виникають питання щодо самих себе, то коли починають темніти молочні зуби у дітей, це, як мінімум, викликає у них подив і нерозуміння.
То ж усім батькам не завадить знати про причини такого явища, а також як йому запобігти.
Основні причини, які призводять до потемніння тимчасових зубів
Існує дуже багато факторів, які негативно впливають на стан зубного ряду у малечі. Перш за все, це розвиток карієсу, який поступово руйнує тверду тканину зуба. Паталогічний процес не починається просто так, а зумовлений багатьма причинами, серед яких:
- неправильний догляд за молочними зубами і яснами або його повна відсутність;
- скупчення в ротовій порожнині патогенних мікроорганізмів;
- нічне годування немовлят;
- вживання дітьми надто гарячої та холодної їжі одночасно;
- травмування зубів;
- тощо.
Щопотрібно знати?
Інші причини потемніння зубів у дітей пояснюються низкою таких чинників, як:
- спадковість;
- нашарований зубний наліт;
- погане засвоєння кальцію в організмі дитини, зумовлене незбалансованим харчуванням або порушенням обміну речовин;
- недостатнє слиновиділення;
- паталогії шлунково-кишкового тракту;
- хронічні захворювання — діабет, лейкемія, малокрів’я та інші;
- прийом антибіотиків тетрациклінового ряду та ліків, що містять у складі велику кількість заліза;
- лікування карієсу методом сріблення зубів.
Профілактика потемніння емалі на молочних зубах
Щоб у батьків не виникало питання, чому псуються зуби у дітей, потрібно небагато — не бути байдужими до здоров’я своїх малюків та дотримуватись елементарних правил, які допоможуть запобігти небажаним наслідкам.
Профілактичні дії включають в себе регулярну та правильну гігієну порожнини рота, починаючи з самого народження дитини (догляд за яснами) і появи у неї перших зубчиків, забезпечення збалансованого раціону та відвідування дитячого стоматолога 1-2 рази на рік.
Оскільки потемніння зубної емалі є найпоширенішим захворюванням тимчасових зубів, при появі перших ознак потрібно одразу звернутися до лікаря, не чекаючи профілактичного огляду. Своєчасне лікування дозволить зберегти здоровими молочні зуби у дітей та підготувати підгрунтя для зачатку у них постійного зубного ряду.