Як запобігти відчуженню єдиної нерухомості банком? Розповідає адвокат Д.Л. Касьяненко
23-10-2020, 14:37Пов’язані з невиконанням грошових зобов’язань справи зараз є найчисленнішими на розгляді українських судів. Значною мірою це стосується спорів, пов’язаних з банківським кредитуванням з забезпеченням нерухомістю. Боржник в такому випадку хоче зберегти квартиру, будинок чи іншу власність. І це є цілком можливим при грамотному юридичному супроводі. Законодавчі нюанси дозволяють зберегти житло навіть у ситуації, яка на перший погляд може здатися безнадійною.
Секрети судової перемоги боржника
У більшості випадків банки не звертаються до суду, а просто перереєстровують на себе майно, яке використовувалося в якості застави. Однак адвокат по кредитах Д.Л. Касьяненко зазначає, що при цьому фінансові установи часто не дотримуються усіх передбачених законом правил. Такі помилки юрист і може використати, аби житло залишилося у власника. Більше інформації ви можете отримати тут – https://www.kasyanenko.com.ua/.
Позичальнику в цьому випадку найліпше звертатися до суду, оскільки останній повинен захищати його права як громадянина. Цілком можливо довести, що власник нерухомості потрапив у скруту через незалежні від нього причини, і тому не повертає борг банку.
Є й багато інших нюансів, які юрист використовує на користь клієнта. Наприклад, якщо банк згідно ЗУ «Про іпотеку» не відправив боржникові повідомлення-вимогу щодо порушення грошового зобов’язання, суд може визнати перехід права власності до банку недійсним.
Важливо враховувати й мораторій на стягнення майна, що виступає в якості забезпечення по кредитах в іноземній валюті. Цей мораторій продовжено до 21.04.2021 року. Він накладає ряд обмежень на відчуження заставного майна.
Заходи забезпечення позову
Д.Л. Касьяненко також зазначає важливість заходів забезпечення позову. Суд повинен подбати, аби рішення на користь боржника-позивача реально виконувалося. Адже банк може вдаватися до протиправних заходів, аби все ж переоформити право власності на заставне майно. Тому суд може, до прикладу, заборонити державним органам проводити будь-які реєстраційні дії щодо заставного майна. Також банку може бути заборонено самовільно займати житло, заселяти туди третіх осіб, оформлювати договір дарування чи користуватися нерухомістю будь-яким іншим чином.