Умови отримання права на пенсійні виплати
24-12-2021, 18:59Призначення пенсії відповідно до віку відбувається у спеціально відведених для отримання цієї послуги державних установах за місцем прописки або проживання громадянина. Для звернення до органів виконавчої влади необхідно зібрати пакет документації, яка знадобиться під час оформлення заяви на отримання пенсійних виплат.
Дана заява створюється безпосередньо у держустанові або онлайн на сайті Пенсійного фонду. Із процедурою формування клопотання про право на пенсію за віком можна ознайомитися детальніше на веб-порталі, призначеному для надання детальної інформації з державних послуг, – Гід онлайн.
Місце отримання права на пенсію
До територіальних органів Пенсійного фонду України має змогу звернутися фізична особа віком від 55 років, яка має зазначений відповідно до закону робочий стаж. Заява може бути надана онлайн, особисто або за допомогою законного представника, уповноваженого на здійснення такої процедури письмовим листом.
Документи на підставі отримання права на пенсію
Згідно з чинним законодавством України, щоб отримати послугу призначення права на пенсійні виплати від держави, необхідно підготувати такі документи:
- заява;
- картка платника податків, оригінал;
- посвідчення місця проживання або реєстрації;
- трудова книжка;
- паспортні дані;
- папери, що засвідчують особливий статус фізичної особи;
- довідка про страхові внески.
Якщо трудова книжка або відповідні записи про роботу відсутні, то підтвердження трудового статусу відбувається шляхом перевірки даних:
- у реєстрі страхування осіб;
- виписка та довідках із наказів;
- рахунках;
- відомостях;
- трудових договорах та угодах, які можуть містити терміни трудового стажу фізичної особи.
За умови, що трудова книжка або інші документи, у яких чітко прописаний робочий стаж особи, відсутні, для оформлення допускаються квитки участі у профспілках. Але при цьому у стаж зараховується період, коли були зроблені членські внески.
Пенсія за віком може бути призначена для громадян, що досягли 55 років (старше 1961 року) за фактом підтвердження страхового строку. Після того, як особа досягла 60 років та більше, у визначений термін вона повинна підтвердити свій трудовий термін, який повинен складати не менше 25 років.
Послуга обробляється не більше 10 днів, починаючи з моменту оформлення заяви, та є безоплатною, тобто адміністративний збір не знімається.