Про трудовий стаж та пенсію в Україні у 2022 році
22-02-2022, 21:18Щороку до законодавства України вносяться різні зміни. Пенсійна сфера також не залишається осторонь. І ось у 2022 році всі, хто планує вийти на пенсію, мають знати про зміни, які стосуються безпосередньо трудового стажу громадян країни.
Як відомо, щоби піти на законний відпочинок, потрібно мати достатній трудовий стаж для пенсії. Як він налічується і чи можна його прорахувати самостійно? У цьому й потрібно розібратися.
Як розраховується страховий стаж цього року?
1 січня 2022 року було запроваджено нові вимоги до трудового стажу для тих, хто має намір вийти на пенсію саме цього року. Але навіть якщо стаж буде недостатнім, все одно можна розраховувати на певні соціальні виплати.
Пенсійний вік та право на отримання пенсії визначаються виходячи з трудового стажу мешканця України та віку людини. Так, на пенсію можна виходити у різному віці.
Що означає поняття «страховий стаж»? Це період часу, протягом якого щомісяця сама людина чи її роботодавець вносили страхові внески. Простими словами, це ті місяці, протягом яких громадянин України робив внески до Пенсійного фонду. У 2022 році страховий стаж розраховується таким чином:
- протягом усього 2022 року на пенсію можуть розраховувати ті громадяни країни, які мають трудовий стаж не менше 29 років і досягли віку 60 років;
- якщо такого трудового стажу немає, цього року на пенсію можуть вийти ті українці, яким виповнилося 63 роки та мають страховий стаж у межах від 19 до 29 років;
- якщо людині у 2022 році виповнилося 63 роки, але вона немає мінімального трудового стажу, може розраховувати на отримання виплат при досягненні 65-річного віку. При цьому ці громадяни можуть розраховувати на соціальні виплати, які цього року становлять 1854 грн.
Протягом 2022 року в Україні пенсія зростатиме поступово. На це впливатиме і підвищення прожиткового мінімуму, і розмір мінімальної заробітної плати. Наступного року пенсію для українців планують піднімати у дванадцять етапів.
Розмір пенсії підвищуватиметься не лише для людей, які досягли пенсійного віку, а й тим громадянам, що вже отримують виплати: які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, людям з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп, жінкам віком від 60 років (на 9% залежно від розміру наявної пенсії), та іншим. Детальніше ви зможете дізнатися про страховий стаж та нарахування пенсій на сайті «Гід з державних послуг».
У березні планується підвищення мінімальної пенсії. При цьому ті жінки, які мають стаж у 20 років, та чоловіки зі стажем у 25 років, а також пенсіонери віком від 80 років, можуть розраховувати на пенсію у 2600 грн.